KONST / Litografier / Mapp med färglitografier 11007447
*
nr 1100 7447
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Mapp med färglitografier, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 10 st, 285-upplaga, Vyer från Nirak, bladets mått: 41x33
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 18:16:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 21:09:40
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Karl Axel Pehrson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl axel pehrson litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vyer från nirak
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
-
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16
*
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Karl Axel Pehrson
nr 1100 7447
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Mapp med färglitografier, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 10 st, 285-upplaga, Vyer från Nirak, bladets mått: 41x33
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 21:09:40 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk mÃ¥lare, skulptör och grafiker.Läs mer om Karl Axel Pehrson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl axel pehrson litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vyer från nirak
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09 -
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49 -
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16